| Iriciuc_Ionutz_1975 a întrebat:

Dimineață nu mi s-au aprins luminile în bord! Mașina a pornit mai greu, iar după pornire luminile au apărut! Pe drum către serviciu am simțit că moare motorul, am tras pe dreapta, am oprit și repornit! Aveți idee ce poate fi? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Prea putine date ne oferi pentru un oarecare diagnostic... Daca nu te pricepi deloc la mecanica, apelaza la un cunoscut care se pricepe daca nu poti ajunge la un specialist.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Din datele putine oferite, cel mai probabil ai un fir electric care are o legatura imperfecta, asta reiesind din descrierea ca nu s-au aprins luminile(lipsa curent)dar totusi a pornit(deci exista curent).Mai greu a pornit din cauza faptului ca a tras curent mai greu prin legatura imperfecta.