| FitMonkey a întrebat:

Salutare

Doresc sa imi cumpar un bmw seria 5 e60 si vreau sa va intreb ce recomandari aveti legat de tipul de motor. Capacitatea cilindrica si combustibilul? Care vi se pare cel mai reusit motor? Am auzit ca, cele de 2000ccm diesel adica 520D nu sunt reusite deloc. Astept pareri

Multumesc.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si pe mine ma batea gandul de un e60, dar m-am razgandit dupa ce am condus. E incredibil de greoaie, nu e nici limuzina, nici "sportiva". Recomand e46.
2.0d stiu ca are probleme cu pompa de injectie, la fel ca si 2.5d.

| Bogdann1107 a răspuns:

2500,3000ccm ar fi bun cel xdrive, nu iti recomand sa iti cumperi, timpul si-a pus amprenta se strica repede.Si nu cred ca iti convine sa bagi carute de bani inutil.Dezvolta multe probleme, si una ne "harjonita" nu gasesti.Cutia daca iti cade e cam 5000ron sa o faci e dezastru.
Sper ca te am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| mysterioR a răspuns:

Ia-ti un 525d, merita.