| anonim_4396 a întrebat:

Exista firme in Bucuresti care accepta voucher rabla? M-ar interesa sa dau masina la rabla si sa cumpar o masina SH in rate, acel voucher scazand din pretul masinii pe care vreau sa o cumpar. Va multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Voucher ul rabla poate fi folosit doar la achiziția de masini noi. Asta e scopul lui si doar asa e decontat de stat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te lasă statul sa cumperi masini vechi second hand, ei i ti dau un vucher pe masina ta rablă nu poti de banii lor sa i ei altă rablă, trebuie sa i ei una nouă dar sa ai tu diferența de bani pe lîngă ce primesti la rabla, ca de aia multi români nu pot cumpăra masini noi ca statul le dă un praf in ochi, bani putini la rabla insuficienti pentru o alta masina noua, cel mai bine vind o pe asta care o ai si cumperi Alta second care vrei tu, ca daca o dai la rabla numai i ei nici o masină ca sunt foarte scumpe.

| anonimg a răspuns:

Eu stiu ca programul rabla te obliga sa cumperi masina noua, nu sh.
Dar mai asteapta raspunsuri de la altii care sunt mai informati.

| gabicoo a răspuns:

Nu poți folosi voucherul dat de stat pentru a scăpa de o rablă pentru a-ți cumpăra o altă rablă!
Programul "rabla" e pentru a înnoi parcul de autoturisme care rulează pe șoselele României!