| mafiaa a întrebat:

Ieri am schimbat antigelul la masina, vasul de expansiune (cred ca asa se numeste) era negru de murdar, l-am sters cu o carpa dupa ce am dat drumul la antigel, dupa ce am bagat antigelul nou a facut o groaza de spuma maronie, am mai scos din ea dar apoi am plecat iar cu masina si dimineata iar a aparut spuma, doar ca se intarise la fel ca frisca. Acum exista posibilitatea sa se curete instalatia si de aici si spuma aceea? Sau a atins ceva cel care mi-a schimbat antigelul? P.S. "mecanicul" fiind un prieten care s-a chinuit 3 ore sa bage furtunul inapoi in radiator fortand toate alea pe acolo.

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Frisca poate fi din cauza uleiului care patrunde in instalatia de racire. Poate fi de la termoflot.