| Fr3You a întrebat:

Salutare,

Imi puteti recomanda va rog o camera de bord pana in 500 de lei care sa inregistreze 24/7? Doresc achizitionarea ei, deoarece in cateva luni, mi-am gasit de 2 ori masina zgariata, strada unde locuiesc e foarte circulata zilnic si as face achizitionarea ei ca o metoda de siguranta pe viitor

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Camerele DVR cum se mai numesc, cele de calitate cu filtru de polarizare si toate cele nu-s ieftine, nicidecum 500 de lei, am vazut ceva bun la 1000 de lei in sus. Pe langa asta ca sa filmeze si pe timp de noapte trebuie sa fie dotata cu senzor de miscare/avarie (si au asta majoritatea celor scumpe) cat si sa cumperi o siguranta speciala care se monteaza la bateria masinii care mai costa si aia vreo 150 de lei ca altfel ti se duce acumulatorul masinii instant.
Deci e peste bugetul alocat de tine.
Cu 500 de lei gasesti niste pocnitori bunicele dar ia in considerare acea siguranta sau cum s-o numi ca sa poata filma camera si cand e masina parcata.

| sierra1 a răspuns:

Asta e a ta și nu știai :

https://www.emag.ro/......DB0V6QBBM/

| tdy a răspuns:

Din păcate nu găsesc ceva calumea pe piața, dar eu am pe 2 mașini montate de anul trecut și merg perfect, toată problema e ca sunt de prin China, eu am comandat doar din curiozitate sa vad cum merg dar vad ca își fac treaba perfect, dacă vrei caut și îți las un link cu ea sau ceva asemănător. PS: parca era pana în 250 de lei.