| Suleiman a întrebat:

In cazul in care achizitionez masina de la samsar din Romania cu numere de Germania rosii, ce acte imi trebuie? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IFeelS0Alone a răspuns:

Brif mic, brif mare, act care arata cum a fost masina adusa in tara (daca a fost adusa pe platforma), contractul lui de vanzare cumparare (in germana), copii dupa buletinul primului proprietar (si cei ce au fost dupa daca e cazul), daca are numar rosu in Romania, dovada care arata ca a scos numere rosii. Il iei cu tine si mergeti la un birou de copiat acte si o sa iti spuna exact doamnele de acolo ce acte sunt incomplete sau ce acte iti lipsesc. Atentie, exista posibilitatea sa ai un act dar sa fie incomplet (sa nu ai o stampila sau o semnatura). Sunt samsari care iti lasa masina si nu mai dai de el dar sunt si oameni buni care te ajuta si isi bat capul cu tine.

2 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Nu cumpara de la samsar din start pierzi o buna suma de bani fata daca ai cumpara de la un proprietar