| CiucurescuCosmin a întrebat:

Salutare!
Întrebare pentru cunoscători!
Dețin un e46 si as vrea sa modific câteva chestii la el poate sa imi spuna cineva daca pot schimba panoul de control al aerului conditionat? Vorbesc de cel cu robinete sa pun pe cel cu butoane.
Si daca pot sa îl pun in partea de jos deasupra de scrumieră unde este un mic sertar pentru a face loc unei navigatii.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, nu exista cu robinete. Tot butoane ai si tu.
Probabil vrei sa treci de la clima manuala la clima automata, iar asta e mult mai complicat decat inlocuirea panoului de control. Ar trebui sa inlocuiesti aeroterma de sub bord.

| relian a răspuns:

Robinete laughing unde ai vazut tu panou cu robineti la masina,hai ca esti tare de tot.
Poate te referi manual cu butoane sa pui electronic,nu merge,nu ai cum,panourile alea ce vezi tu din bord is doara de comenzi,dar in bordu ala ai ditai piesa galerii etc,motorase sau fara.

Deci alea manuale is f simple,alea electronici is complicate rau, motorase, clape, trape, sensori, etc. daca masina n-a fost echipata din fabrica cu clima sau cum mai zic unia nu poti face nimic.