| andrei390 a întrebat:

Salutare. La examenul teoretic la scoala de soferi la sala mare se dau aceleasi intrebari de pe site-ul oficial DRPCIV si pe scoala rutiera? E o baza de 1183 intrebari si vreau sa stiu daca se dau si altele la prima vedere. M-ar ajuta mult sa stiu crying(

Răspuns Câştigător
| AnaNoa a răspuns:

Da sunt aceleași întrebări ca pe DRPCIV puțin structurate diferit insa ai grija de unde faci întrebările aplicația cu steagul României nu e bună din punctul meu de vedere, aia cu gri școală rutiera e foarte bună și se aseamănă cel mai bine cu întrebările care îți pica

10 răspunsuri:
| Lola200228 a răspuns:

Salut. Am dat sala in Octombrie și am rezolvat chestionarele de pe DRPCIV și școala rutieră in mare parte. La sala mi au căzut aceleași întrebări, am avut noroc ca nu mi-a căzut nimic la prima vedere, am luat sala cu 25. Fa ce poți din chestionarele de acolo și îți garantez ca iei sala. Bafta?

| andrei390 explică (pentru Lola200228):

Eu le stiu pe toate cele 1183...doar daca ma pierd de la emotii pot gresi cred...dar sunt unii care zic ca ba sunt modificate ba sunt si noi si imi e teama, tu ce mai stii de la altii ce au dat?

| AnaNoa a răspuns (pentru andrei390):

Eu am dat anul trecut si da sunt putin modificate formularea intrebarii dar legislatia nu prea s-a schimbat in ultimi ani major

| andrei390 explică (pentru AnaNoa):

Dar gen ar fi ceva nou ce nu sunt in cele 1183 intrebari?

| AnaNoa a răspuns (pentru andrei390):

Nu, daca ai facut de pe drpciv sau de pe scoala rutiera nu trebuie sa te ingrijorezi deoarece alea sunt la zii cu modificarile

| andrei390 explică (pentru AnaNoa):

In ce sens reformulate...adica gen e aceeasi intrebare cu aceleasi rapsunsuri pe care le -am incatat deja din chestionare dar schimbat ce anume?

| AnaNoa a răspuns (pentru andrei390):

E același răspuns și practic aceași întrebare doar formulată puțin diferit că și cum ai formula propoziția din Ana are mere de la Maria în Maria i-am dat mere Anei laughing)

| andrei390 explică (pentru AnaNoa):

Uf multumesccc eu am tocit toate grilele sper sa iau 10!

| AnaNoa a răspuns (pentru andrei390):

O să fie ok, crede-mă trebuie doar sa ai grija de unde înveți eu era să pic sala de 3 ori din cauza aplicației ăleia cu steagul României a 3 oară am inceput să învăț de pe școală rutiera și am luat sala cu 26

| andrei390 explică (pentru AnaNoa):

Da si eu de pe scoala rutiera