| Adriannn12 a întrebat:

Salutare, ma gandesc sa cumpar doua becuri halogen H7 la un pret de 140 de lei cu tot cu transport dar din cate am inteles au o durata de viata mica si as vrea sa stiu in ce condiţii se poate înlocui un bec ars în timpul garanţiei. Multumesc

2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Un bec H7 costa de la 7 lei in sus.Un Osram sau Philips costa in jur de 20 de lei. Reclamele cu h7 de 5 ori mai scumpe care promit lumina de 3 ori mai multa si dureaza de 4 ori mai mult timp se adreseaza persoanelor care inca nu pot sa rezolve o problema de fizica de clasa a 6-a.

| Adriannn12 explică (pentru Digikey):

Salut, este vorba de Osram H7 Night Breaker Laser,+130%, 55W, 12V, Px26D are o durata de viata mai mica decat un halogen de 15 lei undeva la 250 de ore si da crede-ma lumineaza mult mai bine si lumina e mai alba. de asta am intrebat chestia cu garantia pentru ca nu imi comvine sa dau 60 de lei pe buc si sa se arda dupa 4 luni, ai inteles acum care e faza?, fizica nu mi-a placut niciodata