| Adrian_Ciuca_1992 a întrebat:

Salutare, ma poate ajuta cineva?
vreau sa plec in Anglia cu masina inmatriculata in Romania, intrebarea este, pot sa circul acolo sau imi trebuie ceva suplimentar( asigurare acolo) am auzit ca dupa 6 luni trebuie inscrisa acolo. multumesc!

6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Vei putea circula cu ea acolo dar dupa regulile lor de circulatie.(A mai intrebat cineva daca e obligat sa circule pe stanga daca are masina inmatriculata in RO.

| cyupaku a răspuns:

Cumpara una de acolo pe perioada cat stai acolo sunt foarte ieftine, eu am gasit un rover cu 500 de lire

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Odata trecut bacul spre Anglia, vei primi o viza in care vei justifica termenul in care vei ramane cu masina in tara lor. Asa au primit niste cunostinte. Dar oricum, nimeni nu moare pentru cateva saptamani cu masina acolo inmatriculata RO. Pasaport sa ai, te va ajuta mult!

Sper ca te-am ajutat!

| Adrian_Ciuca_1992 explică (pentru Surtulecs):

Multumesc, voiam sa stiu daca pot sta un an...

| Surtulecs a răspuns (pentru Adrian_Ciuca_1992):

Va cred. Aveti acolo linkul oferit de ambasada Romaniei din Anglia, legat de transportul si termenul locuibil. O zi frumoasa va doresc.

| Surtulecs a răspuns:

Uite un site legat de calatoriile din Romania in Anglia.= pentru a cunoaste mai in detaliat.

https://londra.mae.ro/node/177