| Sarcopt a întrebat:

Mă puteți ajuta cu un sfat, îi prefer pe cei care se pricep. Vreau să achiziționez o mașină la 4.000-5.000€, an 2007-2009-2010 și aș vrea ceva dintre passat sau golf 5. O să merg cam 150km zilnic și vreau să mă sfătuiți care motoare sunt mai bune. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Combinatia perfecta dintre Passat si Golf, este Skoda Octavia. Adica mecanica de Golf (mult mai fiabila), cu o caroserie mare si comoda precum a Passatului.
Cauta 2.0 TDI cu cat mai multi cai.
Sau daca nu esti genul care sa depaseasca, 1.9 TDI cu 105cp, ca e mai rezistent.

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, iti recomand passat. lasa-le dracului de asa zisele "golfuri".

| ReZiSTorr a răspuns:

Am luat in vara golf 5 cu dotarile respective :incalzire in scaune, navigatie originala, climatronic, senzori parcare pe spate +camera de marsarier.Motor ok, am mers pe tester.Pret? 4400 de euro, motor 2.0 140 de cai, 6 trepte. si consum undeva la 6 extern si 8, 5 intern Am putere destula.Chiar sunt multumit