| Roberto0408 a întrebat:

Salutare oameni buni, dețin un BMW e39 520d. Problema este următoarea, 1la mâna pana acum i-am băgat cred ca vreo 5-6l de antigel in vas și după anumite distante mai mari sau mai scurte îmi zice sa verific nivelul când ma uit mai e foarte puțin. 2 la mâna nu îmi bagă mereu aceeași caldura cu aceeași intensitate adică are toane când ma sufoc in mașina și când dârdâi cu caldura data pe maxim pe 32, sa nu deschidă termostatul complet sau ce sa fie? Multumesc anticipat.Astept păreri.

Răspuns Câştigător
| Denila123 a răspuns:

Termostatul defect

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pierzi antigel prin ardere sau fisura la o conducta, legat de caldura se verifica instalatia de un nene foarte serios prin recomandare vei ajunge la el.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Majoritatea cazurilor cu disparitie antigel + caldura slaba inauntru sau deloc, sunt de la garnitura de chiulasa defecta, adica baga compresie in antigel, si il arunca prin supapa vasului.
Ori poate ai un furtun ciupit sau o garnitura care nu mai etanseaza (pe la termostat, sau in alta parte), iar pe acolo scapa antigelul, si intra aer, din cauza caruia nu mai circula ok antigelul prin calorifer.