| Belcianu_Mihai_1997 a întrebat:

Salutare prieteni, am cumpărat recent o mașină din Germania și are numere de Germania pe o lună. Problema este că numerele expira pe 16.05 iar eu am programare RAR pe 18.05, as dori să știu cum să procedez, scot numere roșii ( ce acte îmi trebuie) sau trebuie să plătesc taxa la primărie, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Fara a te lasa pe ultima zi, scoți numere roșii. Ai putea duce mașina acolo cu două zile înainte, dar pentru 40 de lei nu are sens sa te complici, mai ales ca te poți folosi apoi de mașină si nu mai ești grăbit cu iatricularea.
Îți trebuie briefurile, documentul de achiziție (contract sau factura, după caz), RCA (pe care il poți face pe termen mai lung, ca iti va folosi si la inmatriculare). Pentru dosar ar fi indicat sa apelezi la o firma de intermedieri.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori scoti nr rosii ori o duci pe platforma