| mariuscoditoiu a întrebat:

Salutare prieteni,
am si eu o intrebare
mergand cu masina deodata a inceput becul la ulei sa licăre de vreo doua ori,si dupa aceea nu a mai facut, uleiul este la nivel.
oare ce s-a intamplat? de ce s-a aprins becul?

Răspuns Câştigător
| AKH404 a răspuns:

Sa fii atent maine cand ti se aprinde si bipaie. Daca ai motorul subturat si daca dupa ce bagi piciorul in ea se stinge. Poate fi persiunea mica.

5 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Ai uleiul la limita inferioara, iar in momentul cand ai intrat intr.un viraj cu viteza mare, pompa n.a mai avut de unde sa traga ulei
Sau ceva e in neregula la filtru

| mariuscoditoiu explică (pentru RaduMihaiRadu):

Nu stiu, doar c e am completat uleiul, era la nivel

| AKH404 a răspuns:

Ce culoare a licarit becul?
Banuiesc ca ti se aprinde dupa ce ti se incalzeste motorul. Dupa ce mergi o perioada cu ea.
Sa fii atent cand ti se aprinde becul, daca se aprinde atunci cand e subturat si daca se opreste cand cresti in turarii.

| mariuscoditoiu explică (pentru AKH404):

Becul a licarit rosu, motorul era incins, parcusesem 200km, uleiul era la nivel, are legatura daca este subturat?

| AKH404 a răspuns (pentru mariuscoditoiu):

Da, e vorba de persiune la ulei.

| AKH404 a răspuns (pentru mariuscoditoiu):

Sa fii atent maine cand ti se aprinde si bipaie. Daca ai motorul subturat si daca dupa ce bagi piciorul in ea se stinge. Poate fi persiunea mica.