| Badita_Cosmin_1994_3dMn a întrebat:

Salutare prieteni. Ce masina bună recomandați la un buget de 5400 - 5700 de euro?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala nu e buget de masina buna. 10.000€ un hiunday sau kia cu putini km

| relian a răspuns:

Buget laughing frate ce termeni mai folosesc oamenii in ziau de azi.
Daca spui ca ai 4-5 mii si cauti o masina suna naspa? Buget, aia da am buget laughing tare de tot

| Alverto a răspuns:

Salut
BMW X5

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ar ajuta sa dai mai multe detalii. Unde folosesti masina aia, cati pasageri, cat de sportiva vrei sa fie, cat de mare? Ca regula generala, cam la toate firmele motoarele pe benzina aspirate is ok si indiferent ce alegi (daca are sub 150.000 sa zic) o sa fie o masina ok. Daca vrei diesel atunci as recomadna 2.0 TDI CR euro 5 de la vw, 1.5 DCI de la Renault sau 1.6 CRDI de la hyundai/kia. Evident orice ai alege, sa o verifici bine si sa aiba cat mai putini km. Cred ca o masina din clasa medie ( golf, focus, astra, megane, i30, etc) e o masina ce e buna la toate in general si nu are costuri mari de intretinere. Personal as lua un megane 1.5 DCI sau golf 2.0 TDI pentru diesel, si megane sau kia/hyundai 1.6 MPI pentru benzina.

| add1cted1 a răspuns:

Salut, parerea mea e ca la acei bani poti cumpara un Ford Fiesta/Focus un an mai recent (2016-2017). Este buna pentru consum si nu costa mult intretinerea