| Dani_Forsner_1996 a întrebat:

Recent mi-am cumparat o skoda fabia 1.2 2004... problema este ca nu se mai inchide centralizat (asta poate si din cauza bateriei din cheie care banuiesc ca e descarcata ) dar nu acesta este problema... problema fiind ca si la cheie nu se mai inchide.
Se inchide numai usa de la sofer ( cand intorc cheia merge foarte greu).
Trebuie sa inchid toate usile dinauntru (la buton) si dupa aia s-o inchid din afara.
Imi poate spune cineva ce problema poate sa aiba?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Posibil, nu doar bateria de la telecomandă să fie devină! S-ar putea ca la cele 4 uși să fiți nevoiți să le schimbați sistemul electronic de închidere. Asta înseamnă, că la fiecare ușă va trebui îndepărtat panoul de ușă. Dar, înainte, cu un tester verificați ce cod de defect vă dă.
Dar, trebuie făcut într-un service auto de specialitate!

| Dani_Forsner_1996 explică:

Multumesc!
Am observat ca daca inchid toate usile din butonul de la usa si dupa inchid cu cheia se inchide fara problema. daca nu este inchisa din buton se inchide numa usa de la sofer...