| nrsonix a întrebat:

Am 14 ani si 1, 72m, peste cateva zile vreau sa imi achizitionez un motocross Honda CRF250 4t, as dori sa stiu, daca pot sa merg pe el, daca pot sta pe el si daca ma pot da jos dupa aceasta motocicleta. Eu am mai avut un kawasaki de 65cm3, si nu stiu cum este un motocross mai mare, va rog, ajutati-ma cu opiniile voastre, ofer funda desigur

Răspuns Câştigător
| Florin6326 a răspuns:

Ca sa-ti raspund strict la intrebarea ta,cu siguranta poti merge cu el, poti sta pe el foarte bine si te poti da usor jos(crezi ca toti adultii au peste 1, 72m?). Referitor la ce a zis MISOGIN, daca parintii tai sunt de acord si nu iesi cu el pe drumurile publice... Distractie placuta!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poti sa mergi doar ca:
- Nu exista nici un model de Kawasaki de 65 cmc deci nu mai minti;
- Nu ai voie nici pe drumurile publice, nici in padure ca vin de multe ori cei de la ocolul silvic cu politia si nici pe munte findca vine salvamontul cu politia uneori si tb sa ia acte daca nu vrei sa faci puscarie;
- Mai asteapta 2 ani pentru ceva de 125 cmc nu CFR 250 findca iti cere categoria A deci 18 ani!

| mgtow a răspuns:

La varsta asta nu ai voie cu un motocross, doar de la 16 ani si cu licenta A1.

| nrsonix explică:

Acum sa va raspund eu, in primul rand intr-o zona amenajata pentru motocross cu multi prieteni, modelul kawasaki kx65 exista (pentru cunoscatori), si sa stiti ca merg destul de bine, in vrancea la noi in paduri padurarii stau cu mana-n san si nu fac nimic, inclusiv ocolul silvic despre rideri prin padure, si merci florin de parerea ta, pentru asta primesti funda... Si apropo, cautati pe google Kawasaki kx65 si mai vedem happy

| WoodenCross97 a răspuns (pentru nrsonix):

Eu te cred am vazut pe google big grin..Am si eu o intrebare pentru tine:
De unde pot sa-mi iau kawasaki de 65cm3? plzzz mai ieftina daca se poate pana in 400 de euro.pe la 300 de euro sau maxim 350big grin