| جيورجيو_كلاوديو_1905 a întrebat:

Salutare TPU,
Am o intrebare, ce se intampla daca atingi putin bara de la cadrul mașinii, bara care la margine se ridică masina cu cricul? Dacă zgârii de exemplu la o bordura, trebuie schimbat ceva sau nu e nimic grav?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mor de ma prind de scopul intrebarii... daca ai o zgaraietura pe masina o repari daca vrei... daca nu nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prag. Asa ii spune. A trebuit sa citesc de doua ori.
Daca il atingi, trebuie indreptat si revopsit, iar asta e destul de costisitor. Sta masina 2-3 zile in service, si te costa vreo 600 de lei pentru fiecare prag.