| Belous_Dumitru_1995 a întrebat:

Am o intrebare legata de masina. Trebuie sa schimb piesele la masina mea Land Rover freelander 2004 td4 diesel manual 2.0. Vreau sa iau o alta masina pentru piese doar ca anul 1998. Tot acelasi motor. Piesele o sa fie la fel? Usile o sa imi coincida?

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Salut daca modelul e acelasi an si tip se potrivesc cu diferenta motorului ce poate varia si iti explic poate din minune gasesti unu cu acelasi motor ca al tau. daca te uiti atent pe acte vei vedea "codul"motorului, de exemplu eu la peugeot am avut tip motor "DHY"la actuala am AFN, si piesele la fel cand le cumperi cumperi in functie de codul motorului. sper ca te-am ajutat.bafta.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"vreau sa eau"...deci ce vrei?

| Belous_Dumitru_1995 explică:

K0sti fara suparare daca nu intelegi nu te baga. Dai intrebari aiurea. Am zis ca vreau sa cumpar tot Land Rover doar ca anul mai vechi. Ce era de neinteles aici?