| Caddillac a întrebat:

Salutare TPU, am un Audi A4 din 2005 si am o problema, nu mi se mai deschide portbagajul, nici cu cheia nici daca apas acel buton... acel sunet se aude, dar nu se deschide portbagajul.
Mi s-a mai intamplat asta acum 2 saptamani dar a2-a zii a mers.
Care poate fii problema?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Am pățit la portieră ceva similar.
Când stătea în soare se dilatau componentele de la căldură și nu se mai deshidea, chiar dacă cheia se răsucea în butuc.
Încearcă seara sau dimineața pe răcoare.

| Caddillac explică (pentru 0rlando):

Mersi, cred ca aia era problema, acum merge

| 0rlando a răspuns (pentru Caddillac):

Cu plăcere.
Două săptămâni am intrat în mașină pe ușa din dreapta laughing Consideră-te norocos.

3 răspunsuri:
| RoBoT93 a răspuns:

Am avut aceeasi problema dar la o alta masina, nu audi.
Mi-am schimbat motorasul care deschide portbagajul happy

1) Daca iti merge cu cheia, inseamna ca e motorasu stricat big grin
Motorasu e intre 100-150 lei daca il iei original. Cauta la o reprezentata audi cel mai bine happy

2) Daca nu iti merge nici cu cheia posibil sa fie Tija care actioneaza yala sarita de pe traiectorie...

Succes