| XterIasi a întrebat:

Salutare TPU, am un e90 2006 si nu are echipare cu xenon(adica lupa) as vrea sa schimb farurile cu cele cu lupa, se potrivesc? Tot de pe un e90 si as vrea sa stiu daca o sa am probleme cu politia. (E acelasi model doar ca respectivele au lupa )

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Ca sa pui lupa si xenon din fabrica trebuie toata instalatia de auto-leveling si bara trebuie sa fie dotata cu spalatoare de far.
Daca ai xenon si nu ai spalatoare oricum ramai fara talon! Apoi vezi pe unde gasesti farurile sa NU fie de masina de Anglia pentru ca bat prost rau si nu ai cum sa le reglezi, ii orbesti pe cei de pe contrasens si iar ramai fara talon.
Daca farurile cu lupa/xenon au si cornring, atunci trebuie si sistemul care da comanda la faruri sa se calibreze si stanga-dreapta si jos-sus.
Recomandarea mea este iei niste becuri halogen bune de genul Osram Nightbreaker Laser versiunea 1 sau 2 si ai scapat de problema!