| NaturalLl a întrebat:

Care sunt problemele cel mai des intalnite la BMW si Audi? M-ar interesa un Audi A6 C6 (2004-2009) sau un BMW Seria 5 E60 (2004-2009) cu motor de 2.0D ca fiind prima masina la 18 ani. Si de ce sa ma feresc?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Pai ar trebui sa verifici bordul si volanul sa vezi daca nu cumva au ceva musama lipite pe ele (adica a avut accident)
Poti sa verifici sub capota sa nu fie rupt sau crapat sasiu...
Sa te uiti daca nu cumva este revopsita, in mod special plafonul sa vezi daca nu ii chituit (urme de rasturnare)
Verifica cum merge motorul, sa nu aibe probleme injectoarele, unele noi sunt peste 800 de lei

| DavidoffUser a răspuns:

Problemele cel mai des intalnite sunt tinerii intre 18-25 care le conduc cu 140 in oras si 220 in afara.
Fereste-te de poduri, stalpi, drumuri cu o singura banda.
Ca prima masina iti recomand 535D ca aia de 2 l e puturoasa, nu poti intre semafoare sa-i dai 150.