| MrAlex98 a întrebat:

Ce parere aveti despre Volkswagen passat cc 2008/2009 2.0tdi,merita banii?

Funda

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Tu iti cumperi ce vrei, dar eu nu prea m-as uita la masinile alea.
A4 b8 de aproape zici ca e o masina care a costat 10. 000e noua. Nu e mare diferenta intre el si Logan 2, tot plastic ieftin si tabla subtire. Au disparut si aparentele Audi-ului, l-a depasit Skoda la "premium".

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e cu injectie CR, si pret bun, merita.
Daca e vreun PD cu 300. 000km, cu volanul la perete si costa vreo 6000, trebuie sa fi trait alergand dupa caruta, ca sa te uiti la asa ceva.

| MrAlex98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

? stai linistit. Sunt dispus pana in 9.000 daca era de 6.000 imi lua un b6

| Digikey a răspuns:

Depinde ce cumperi. Poti sa gasesti una facuta din bucati cu 800.000 km si dupa aceea sa zici de VAG ca fac masini naspa.
Sau poti chiar sa gasesti masina unui batranel care o da pentru ca nu-i mai dau voie sa circule cu ea ca este Euro4.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MrAlex98):

Sunt linistit. Tocmai aia e problema, daca ai bani, iei masina, nu VW.
BMW ar fi mult mai ok, un 3 sau 5. La VW trebuie sa cauti ca nebunul coduri motor care nu se strica zilnic, printre coduri motor care te plimba mai mult cu masinile de schimb de la service-urile respectabile.

| MrAlex98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

M-am gândit si la un a4 b8
.

| mgtow a răspuns:

Https://www.renault.ro/......-clio.html mai bagi 900€ si ai masina noua 9.900€ prin rabla, vw are probleme cu rugina nu are protectie anticoroziva buna + probleme consum ulei si/sau motor facut la misto au inceput oamenii sa se planga de ele. Renault isi mentine fiabilitatea mecanica ca pe vremuri.