| Toxicgabyxx a întrebat:

Ce subwoofer îmi recomandați la amplificatorul Rockford Fosgate T8002 cu următoarele specificații:
125 watts RMS x 2 at 4 ohms (250 watts RMS x 2 at 2 ohms)
400 watts RMS x 2 at 1 ohm (1-ohm stable, 2-ohm stable in bridged mode)
500 watts RMS x 1 in bridged mode (at 4 ohms)
800 watts RMS x 1 in bridged mode (at 2 ohms)
CEA-2006 compliant
Tri-way capable (Tri-Way crossover required)
requires 1/0-gauge power and ground leads — wiring and hardware not included with amplifier
variable high-/low-pass filters (40-400 Hz, switchable from 12 to 24 dB/octave)
Para-Punch bass EQ (0-18 dB with variable center frequency between 35-70 Hz) with wired remote control
MOSFET power supplies and outputs

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Acel amplificator este unul stereo (cu 2 iesiri de difuzoare), fara iesire separata pentru subwoofer.
Pentru a conecta o boxa de subwoofer trebuie sa conectezi un al doilea amplificator special pentru acesta, intrarea caruia sa ia semnalul filtrat de basi din mufa "Remote Bass" (de langa conexiunile iesirilor de difuzoare). Conectarea se face cu o mufa speciala pentru acest amplificator., care trebuie achizitionat separat, suplimentar.
https://www.crutchfield.com/......T8002.html
(poza de mijloc)