| Andreseba a întrebat:

Salutare TPU, daca faci constatare amiabila de accident si nu-i dai banii direct in mana celui pe care l-ai lovit, el se duce cu constatarea aia unde? Si ce se intampla mai departe va rog sa imi explicati?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La asigurătorul tau se duce... Si ala ii decontează reparațiile

| xerxes1 a răspuns:

Se face amiabila si fiecare trebuie sa-si anunte asigurarea in termen de 24 de ore.
Apoi este posibil sa fiti chemati la constatare daune impreuna sau separat in functie de asigurator.

| Crackman a răspuns:

Păi dacă este amiabilă... cel vinovat o sa ii dea asigurarea celui îndreptățit.
După care fiecare isi vede de ale lui