| Badita_Cosmin_1994_3dMn a întrebat:

Doresc să îmi cumpăr un Renault Megane 3! Ce părere aveti despre această masina? Merita sa o achiziționez? Ce motor imi recomandați?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Merita. E o masina ieftina la intretinere, relativ confortabila ca e un Renault. Ca si motor 1. 5dci probabil, e calul de bataie al Renault Dacia Nissan, un motor mega testat si economic.

| mihai69 a răspuns:

Sincer, eu unul n-ș da banii pe un Megane. De niciun fel.
Motor? Ford sau barem VW. Vezi pe ce mașini le găsești.

| Uvox a răspuns:

Da.1.6 dci 130CP.
Nu vw.

| Sy_Atat_Andrey_1988 a răspuns:

Nu mi-as lua vw ever... Megane 3 15 dci diesel sau 1.4 - 1.6 tce ( benzina ) recomandat 1.4 tce 130 cp. Au tabla galvanizata, full la o optiuni etc...