| viotop a întrebat:

Salutare TPU, imi poate recomanda cineva, din experiența proprie, un ulei de motor bun pentru opel astra g benzina 1.6, 8valve? Mulțumesc

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ideal ar fi 0w30 sau 5w30 dar atenție: să nu fie uleiul mai scump decât mașina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mobil 3000, 5W40
Folosesc la aceeasi masina, nu mai consuma deloc ulei.

| relian a răspuns:

Din proprie experienta pui uleiul ce il recomanda fabricantul masinii ca si ulei, deci nu ca brand si de cati bani ai laughing restul e istorie
Orice ulei este bun, atata timp cat are vascozitatea ceruta de masina ta si il folosesti cat spune fabricantul acelui ulei.