| NaturalLl a întrebat:

Imi puteti da detalii despre consumul unui Audi A6 2.0 diesel peste 2004? Cat consuma in oras, in afara orasului, etc. (Luat din Anglia, poate ajuta la ceva). Si o parere despre masina daca vreti? Daca e buna, cum se comporta (daca aveti, etc).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as fi dat detalii dar nu detin a6, ci a4. Intra pe http://www.clubaudi.ro/, fa-ti un cont, prezinta-te cu masina, cateva poze etc, spune-le ce ai, cati cp, etc, si vezi ce spun ei despre ea, intreaba-i, ca au foarte multe topicuri pe forumul specializat audi.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mixt si la drum intins oscileaza intre 7 si 5, 8L la % de km. Oras 7% - Buna e dar problema este ca e cam veche masina, din GB puta mea nu iti cumperi audi de audi din 2015-14 da-on masa de treaba ca aia au masini ieftine nu merita chilipiluri sa iei

| StefanCosmin a răspuns:

Unul din 2010, 170 CP consuma:
 7, 4 l/100km in oras
 5, 0 l/100km (afara)
Unul din 2007, 140 CP consuma:
6, 4 l/100km combinat
8, 8 l/100km in oras
5, 0 l/100 afara

| Alin933 a răspuns:

Eu am Alfa Romeo 1.9 diesel si consumă 5-6 la suta. Cred ca 2.0 diesel ajunge la 6-7-8 la suta. Depinde si de cp.