| Damon217 a întrebat:

Salutare TPU! Îmi puteți spune ce mașini cu motor V8 as putea cumpara la un preț accesibil? Tia sa menționez ca sunt fan mașinilor vechi anii 2000. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ai bani si de impozit, variante sunt!
Eu as alege o masina noua cu motor mic si cu o evacuare dedicata care iti da o sportivitate aparte, decat un V8 obosit de peste 20 de ani dar e placerea si alegerea ta.
Impozitul e mare in schimb iar consumul e considerabil.

| Wr3nch a răspuns:

Defineste pret accessibil

| romeo78 a răspuns:

Volkswagen Passat W8, Volkswagen Phaeton, Audi A8, Q7 cu V8, Volvo XC90 cu V8, BMW, Mercedes Benz cu motoare V8.
Toate au prețuri convenabile, deoarece sunt modele cu o vechime de peste 15-20 de ani. De evitat BMW seria 7, produs între 2001-2005, probleme cu noile tehnologii, inclusiv cu iDrive.
De evitat, modelele americane cu V8 din acea perioadă.

| wildthing a răspuns:

O masina veche cu motor V8? Chiar daca o cumperi la un pret accesibil, platesti taxe si impozite la ea de te usuca.winking

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Mercedes Benz CLK550, V8, 5.4 Litri.