| Flipp3rPK a întrebat:

Ma gandesc ca e timpul sa imi cumpar o masina. Ideea e ca nu prea ma pricep si nu prea stiu ce anume sa imi cumpar. As vrea ceva la calitate/pret bun undeva pana la maxim 2000€ (second hand bineinteles). Voi cam ce sugestii aveti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar la 2000 euro nu poti cumpara decat o vechitura de 15-20 de ani, daca este straina.
In cazul asta, as recomanda un Logan, care poti sa-l iei la 7-8 ani vechime. Piesele si servisul fiind ieftine, ca se fac local.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un opel Astra

| spaghetty a răspuns:

In banii astia ai Opel Astra G (care e foarte fiabila, depinde si de noroc) sau Ford Focus, Golf V, Dacia(daca vrei sa te incurci cu asa ceva). Gasesti multe. Asta sunt cateva care ar fi mai bune.

| Live4Ride a răspuns:

La 2000 euro nu prea ai ce sa iei sa fie si bun. e ca o roata de noroc la masinile SH. Dacia logan rezista foarte bine, dar la fel rezista si un Mercedes din 1991 sau un BMW tot din anii ai sau mai nou, dar nu stii cat rezista si daca ar cadea pretul de reparatie ar fi foarte mare! Cel mai ieftin ar fi dacia de intretinut. Daca esti la prima masina iti recomand Dacia. La fel poti sa iti iei un BMW pisicuta din 94 la banii astia care au fost foarte fiabile si rezistente.

| tibistf a răspuns:

Logan/golf 4