| Stefancalin1997 a întrebat:

Salutare TPU, mi-am cumpărat o ceara de polish pentru caroserie, am dat de 2 ori cu ea dar o data am dat din greșeală când era tabla fierbinte, acum daca bate soarele pe tabla se vede așa ca un strat alb, urmele lăsate de ceara, cu ce as putea spală sa elimin acea ceară? Mulțumesc.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Mai dai o ceara corect si se va duce si cea veche. Ceara, polis si orice se face la umbra, la temp peste 17'C, fara umezeala si soare direct!
Foloseste mai multe lavete. Dai cu ceara pe un reper de genul usa/capota, jumatate de plafon... apoi cureti acel reper, apoi iar dai alt reper, apoi iar cureti. NU dai toata masina si apoi incerci sa o cureti pentru ca se usuca prea tare si nu este corect!