| tdy a întrebat:

O mica problema, am un audi a6 C5 din 2000 si un passat b5.5 din 2002. Ambele au faruri cu lupa pentru faza scurta și becuri halogen H7. Problema este ca farurile sunt de fapt niște lumânări pentru ca nu vad nimic noaptea cu nici o masina.
Da, farurile sunt curate, polisate arata ca noi. Becuri am încercat toate modelele și de Philips cu 150 de lei setul si de la osram si tot ce am mai știut de calitate. Farurile sunt bine reglate, oricum le pot regla si in cer sa bată ca tot nu vad nimic cu ele laughing
Ce credeți ca poate avea? Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt lupele murdare pe interior, ori arse.
Trebuie curatate, ori inlocuite.
https://youtu.be/xuJP8jzSAvY

| ReZiSTorr a răspuns:

Lupele sunt facute pentru becuri xenon.Dejeaba ai halogen h7 in far cu lupa pentru ca nu o sa vezi nimic

| tdy explică (pentru ReZiSTorr):

Pai am lupe de fabrica cu halogen ce pot sa fac dacă asa sunt mașinile. Plus ca am pus și xenon și led si pe un far fără lupa vede bine si pe lupele mele nu vad absolut nimic vad mai slab și ca un halogen normal.