| Damon217 a întrebat:

Părere Audi A5 2.7 si Audi A5 3.0? Vreau niste păreri sincere și bine puse la punct. Mulțumesc mult!

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Audi a5 3.0 tdi

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Practic e acelasi motor doar ca sunt aduse niste modificari pentru a-l face 2.7 190cp sau 3.0 240cp. Personal daca nu iti este musai sistemul quattro as lua un 2.7 190cp cu doar tractiune fata. Daca vrei si quattro musai atunci as lua oricare din aceste motoare, depinde ce gasesti in stare buna. Eu am A4 B8 (practic aceeasi masina cu A5) cu 2.0 TDI de 143cp si inca nu o fost caz sa simt ca am nevoie de mai multa putere sau sa nu pot sa depasesc in siguranta, chiar si cu oameni in masina si bagaje. Bafta!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Am avut un A6 C6 cu motor de 2.7 quattro
Ce pot sa zic, masina se misca bine, avea si putere dar consuma mult combustibil + impozitul care este destul de mare. Masina am avut-o aproape 3 ani si nu a avut nici o problemă pe parte de motor sau cutie ( automată ) si stiu de la mai multe persoane ca intre cel de 2.7 si 3.0, cam toti spuneau că preferă 2.7 pentru că ar fi mai rezistent.

| Andresso a răspuns:

Daca tu vrei sa platesti impozit de 2100 lei e treaba ta daca ai bani.
E buna masina.
Altceva n-am de zis.