| vladutz1594 a întrebat:

Recent am cumpărat un bmw e46. 2003.
Problema este la camera de marșarier. Masina are navigație dar când dau înapoi nu îmi pornește camera! Am verificat si curent intra in ea!
Trebuie oare descărcat vreun program pe navigație ca să pornească când dau înapoi. Nu stiu
Va rog mult aștept răspunsuri!
Funda+

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie o conexie proasta la intrarea in navigator, daca camera nu mai transmite imagini.
Ai nevoie de un electrician auto, ca sa-ti verifice tot ce tine de navigator- camera-transmisie-circuite samd.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU trebuie sa descarci nimic, ca o camera video nu functioneaza dupa harta.
Cel mai probabil este arsa camera video si trebuie schimbata.

| vladutz1594 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu sigur! Am probat si curent vine în ea! Măcar dacă era arsa presupun că trebuia să apară ceva la navigație!

| vladutz1594 explică (pentru Violleta2022):

Mersi! Aveam de gând să mă duc si la electrician dar mă gândeam că poate e ceva minor si o pot rezolva eu!

| Violleta2022 a răspuns (pentru vladutz1594):

Posibil sa fie o conexie proasta la intrarea in navigator, daca camera nu mai transmite imagini.
Ai nevoie de un electrician auto, ca sa-ti verifice tot ce tine de navigator- camera-transmisie-circuite samd.

| OldSoul a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati, dar cel mai probabil navigatia nu primeste semnalul cand bagi masina in mansarier si asa nu stie sa intre in modul pentru camera.

Răspuns utilizator avertizat