| Daniel09857 a întrebat:

Salutare TPU, revin cu inca o intrebare. Am pornit Suzuki-ul de la bunicii mei, cel din 90' si mi-am dat seama ca are foarte foarte putina benzina, in garaj am gasit o canistra cu benzina dar bunicul meu mi-a spus ca e acolo cred ca de cel putin 6-7 ani, sa o pun in rezervor? Benzinaria este destul de departe si as vrea sa ma plimb putin cu masina pe camp... Un raspuns rapid va rog

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu de benzina mi-as face griji, ci de uleiul din motor si de apa din sistemul de racire. Verifica daca are ulei suficient si daca ai apa in instalatie. Lipsa lor iti vor distruge distractia prin faptul ca distrugi motorul.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Nu e suficient sa verifici nivelul la ulei, acesta trebuie obligatoriu schimbat, daca mașină a stat mai mult de un an și-a cam pierdut proprietățile.
Neapărat trebuie înlocuita si cureaua de distribuție.