| Patrick20061997 a întrebat:

Salutare TPU, se poate pune folie pe stopuri la mașină?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este interzisa modificarea sistemului de semnalizare, fapta este contraventie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu, fiind ilegal!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca e folit transparenta pentru protectie. Daca le schimbi culoare ramai fara talon

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista folie speciala pentru asta, dar este ilegala, si ti se retine certificatul de inmatriculare + amenda.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Se poate; dar ti se retine certificatul de inmatriculare + retine permisul 90 de zile+testare psihologica + amenda 1500-3000 lei. SUCCES

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Da poti pune folie protectoare pe ele. Insa, daca vrei sa le faci fumurii, e interzisa treaba. Dar poti cumpara tu direct fumurii si omologa.

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Da

| NCristian a răspuns:

Poţi schimba stopurile cu ceva mai fumurii dar va trebui să le omologezi