| Valentinopal2000 a întrebat:

Vă rog dacă poate să mă ajute cineva cu o problemă.
Am cumparat o mașină din Germania și mașina este complet radiată de acolo, intrebarea mea este dacă o pot inmatricula în România fără contractul de vânzare cumpărare că nu l-am primit de la fostul proprietar.

Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate inmatricula fara o dovada ca ai dobandit legal proprietatea asupra masinii si dovada este contractul de vanzare-cumparare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cum dovedesti ca e a ta?

| Vanentinopal2000 a răspuns (pentru suntserios):

Nu se poate dovedi cu actele mașini? În afară de contractul de vânzare cumpărare toate actele mașini sunt la mine

| suntserios a răspuns (pentru Vanentinopal2000):

Si ce? Si eu pot fura actele unei masini. Sau le iau de la colegu de munca... Fara contract nu ai ce face