| KaPy2 a întrebat:

Voi ce ați alege dintre aceste doua drujbe?
Stihl ms. 231 și husqvarna 55
La preț sunt la fel, dar diferă marca și puterea acestora

9 răspunsuri:
| KaPy2 explică:

Dar de o drujba makita ce spuneți?, uitati una ce m-ar interesa: http://www.fairtools.ro/......4300F.aspx

| Bresan_Sergiu_1998 a răspuns (pentru KaPy2):

Buna! Eu am o makita ea3201s si sunt foarte nemultumit. Putere mica, piese de foarte proasta calitate. nu recomand!

| Garielu a răspuns:

Stihl mersi. 231pt ca husqvarna sti ca mai face si chinazarii

| KaPy2 explică (pentru Garielu):

Eu cumpăr la reprezentanți..., nu cumpăr de la altcineva...

| ЯάdµСЦ a răspuns:

Eu aș alege Husqvarna. În primul rând că puterea motorului este mult mai bună decât Stihl. Uite niște informații despre Husqvarna 55. Specificaţii motor
Cilindree 53.2 cm³
Putere 2.5 kW / 3.4 CP
Turaţie ralanti 2600 rpm
Turaţie maximă 9000 rpm
Diametrul cilindrului 46 mm
Cursă piston 32 mm
Aprindere SEM AM50
Distanţă între volantă şi aprindere 0.3 mm
Bujie NGK BPMR7A
Distanţa dintre electrozii bujiei 0.5 mm
Model carburator C1Q-EL6
Volum rezervor de carburant 0.6 lit
Volum rezervor ulei 0.3 lit.
Sper că te-am ajutat, și am spus că Husqvarna aleg. Ciao!

| KaPy2 explică (pentru ЯάdµСЦ):

Da,dar stihlul e mai puternic la turații mai joase decât husqvarna, ce am citit pe un forum...

| OdetteSs0000 a răspuns:

Alege stil

| BIGStore a răspuns:

Stihl este numarul 1 modial deci, MS 231 este alegerea potrivita. Pentru a lua o decizie informata in legatura cu modelul de care ai nevoie intra pe http://big.store.ro/ si prin filtrele aplicate iti alegi modelul potrivit pentru tine si la cel mai bun pret.

| KaPy2 explică (pentru BIGStore):

Mi-am cumpărat un stihl mersi 291...