| alexmihailul a întrebat:

Salutare TPU vreau sa imi cumpar o bicicleta dar nu stiu ce marime ar trebu sa fie si cum se calculeaza marimea cadrului pe diagonala pe orizontala? m-am uitat pe mai multe siteuri si la 1.85 cat am eu am vazut mai multe marimi ideea este ca nu stiu cum se calculeaza marimea cadrului ce se masoara si cum

2 răspunsuri:
| Andrey550 a răspuns:

Salut! Nu te lua dupa marimea cadrului ci dupa marimea rotilor deoarece cu cat sunt mai mari rotile mai mare este di cadru asa ca la inaltimea ta iti recomand o Bicicleta cu roti de 28''

| alexmihailul explică (pentru Andrey550):

Si masura asta de 28 inch este masura jenti pentru ca vreau sa imi cumpar o bicicleta second hand si vreau sa o repar e ca un project bike sti ok deci o sa ma duc sa cumpar o bicicleta cu masura de 28 inch a roti?