| abc23 a întrebat:

Salutare tuturor! Am luat permisul de conducere, iar acum sunt in dubiu cu privire la achizitionarea unei masini.

Pot sa spun ca bugetul nu depaseste 1.500 de euro, iar vreau ca voi sa ma ajutati cu idei, tinand cont in primul rand de preferintele mele.

Vreau o masina care sa aiba un raport calitate-pret foarte bun, consumul sa nu fie prea mare (sa nu depaseasca 5 %), sa fie usor de condus, de manevrat, iar de preferabil sa fie dintr-un model mai cunoscut (VW, Ford, Fiat, Dacia, Skoda, Audi, Opel).

Pot sa spun ca as fi indreptat spre un Golf 3, sau spre un VW Polo.

Ce masina imi recomandati, care sa se incadreze in acest buget? Astept opiniile voastre!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Fara nici o discutie eu as alege Golf 3. Sunt pe net daca dai un search pe Google zeci de arguemente si de avantaje pe care ti le aduce masina + ca gasesti piese foarte ieftine pentru ea... consum mic nu stiu ce sa vrei mai mult, are si model cu 2 usi si cu 4 si break daca vrei ceva mai mare deci poti gasi orice!

| BaronVonBavaria a răspuns:

Salut abc23 si eu is in aceeasi situatie ca si tine dar eu imi cunosc marca preferata de masini Volkswagen in opinia mea cea mai buna marca de masini, acum depinde si ce vrei de la masina eu zic ca daca o sa gasesti un VW Polo ii perfect!
Succes si drumuri bune!

| abc23 explică:

Spre VW Polo as inclina si eu! Drumuri bune Colegu'!