| Iustin124 a întrebat:

Salutare tuturor. Am si eu o problema. Acum 2 luni de zile am luat o amendă in trafic si nu am putut sa o plătesc inca, iar părinții mei urmează să plătească impozitul. Afectează cu ceva amenda luata familia? (Cu precizarea ca eu nu am absolut nimic pe numele meu) DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Amenda este pe numele tau, ca tu ai fost prins in neregula si tu esti acela care trebuie sa o platesti
parintii tai pot merge linistiti sa plateasca impozitul, ca nu este nimic pe numele lor.
Din pacate, neplatind o amenda vei avea de suferit in timp, fiindca poate vei dori vreodata sa-ti iei vreun credit bancar sau ceva in rate si asta va fi imposibil, pentru ca figurezi cu datorii la stat si esti pe lista neagra.

| Iustin124 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles, mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Trebuie să treacă o perioadă mai mare de timp până o va impune la impozit.