| Andreoiu93 a întrebat:

Salutare tuturor. Am un golf 4 cu navigatie pe el si as dori sa pun pe el un volan de golf 5 cu comenzi. Ma poate ajuta cineva cu ceva idei sau ce ar trebui sa modific la masina sau daca se poate face modificarea.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Volanul il pui direct.
Comenzile nu vor functiona in 10 ani, bine, o exceptie, si anume daca-ti permiti sa scoti o suma serioasa de bani, astfel incat sa se gaseasca vreun nebun care sa incerce sa-ti faca sa functioneze comenzile pe volan, dar aici deja dam in altele, la noi si tempomat daca vrei sa-ti montezi auzi replici gen "Nu se poate" din cauza comoditatii, dar sa faci o asemenea "improvizatie"
De ce nu se poate face asta, ei bine, explicatia e simpla:
Pe Golf 4 interpretarea comenzilor se face prin intermediul unui releu, pe Golf 5 interpretarea comenzilor se face prin intermediul calculatorului de coloana, care nu exista pe Golf 4.

| Andreoiu93 explică (pentru anonim_4396):

As dori sa pot folosi si comenzile de pe volan, doar volanul e usor de schimbat!

| mihaicelsfant a răspuns:

Pai acii iti trebuie un elctronistlaughing si da se poate face modificarea dar greu