| Stefan19831507 a întrebat:

Salutare tuturor! Am un scuter sym fyddle 50cc 2t si imi da batai de cap il pun pe cric si il pornesc se tureaza foarte bine. Când il dau jos de pe cric il turez pana la jumatatea cursei manetei se tureaza dar nu pleaca de pe loc cu mine pe el bineinteles. Eu am 70 kg nu sunt chiar asa dolofan.Ce imi recomandati? Mentionez ca am curatat filtrul de aer, carburatorul spalat si suflat, inlocuit bujie testata inainte, da scanteie buna filtru de aer spalat uscat si schimbat burete in interior.Chiar nu stiu ce sa-i mai fac.La relanti sta foarte bine si de accelerat se accelereaza doar in gol adica suspendat.Se accelereaza si cand il dau jos de pe cric si ma sui pe el dar nu pleaca.Dau funda

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Ambreiajul centrifugal e dus, daca il ajuti cu picioarele porneste? De obicei ambreiajul se duce.