| AVAAVA a întrebat:

Salutare tuturor!
Are careva relații mai sus la Toyota?
Imi place o mașină și nu mai se dau comenzi pentru echipare cu panoramic din motiv ca sunt prea multe cereri.
Poate o cerere speciala ar putea ajuta. Fac cinste cu o masa la restaurant celui care ma poate ajuta.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De ce nu o comanzi din Germany? Acolo pretul la masinile noi e cu 5000€ mai mic fata de cele care se lanseaza in Ro. Folosesti google translate sa vorbesti cu ei

| AVAAVA explică (pentru mgtow):

M-am uitat pe situl toyota. de și au cam același preț la prezentare.
In Moldova am găsit cu 1500 euro mai ieftin, dar nu as risca. O iau de la noi, pana la urma renunț la panorami, am citit ca sunt și anumite minusuri dacă ai panoramic, asa ca m-am consolat.

| mgtow a răspuns (pentru AVAAVA):

Ce model cauti? Astept toyota GR86... daca tunezi masina e impecabila https://www.youtube.com/watch?v=CMBgaeAluj4

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat de sus? la fabrica direct? in Japonia?

| johnnny123 a răspuns:

"Mai sus" unde? La Akio Toyoda?

Chiar dacă prin absurd cineva ar avea "relații mai sus la Toyota", de ce ar abuza de aceste relații pentru un necunoscut?

| AVAAVA explică (pentru johnnny123):

Nu este abuz, doar o comanda mai preferentiala.Eu am un amic directoras la Dacia și am mai trimis oameni la el.

| AVAAVA explică (pentru johnnny123):

Chiar și un Dealer face oferte preferențiale, discounturu din prețul de lista în funcție de cum negociază fiecare. Asta nu înseamnă că face discriminare.
Țin sa cred ca se mai fac și cu plafon panoramic la comenzi speciale, contra cost bineînțeles.

| goguPatent a răspuns:

Si cu ce crezi ca te ajuta relatiile?
E o criza mondiala la toti producatorii auto. Nu o sa gaseasca materiale sa iti faca tie mai repede masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci si, Oral, degeaba. Nu o sa gaseti in alte tari romanisme din astea.

Răspuns utilizator avertizat