| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare tuturor.
Ce imi recomandați sa schimb/înlocuiesc la o masina recent achiziționată, sa nu am probleme pe parcurs?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Schimba uleiul. Daca a fost schimbat, si din cate stiu, cand se da o masina, i se schimba (si) uleiul, o faci degeaba. Ideea e simpla: ai nevoie de un mecanic care sa o vada si sa iti zica ce sa schimbi la ea. Altfel e posibil sa schimbi ce nu trebuie si lasi ce ar trebui sa schimbi. Noi nu avem de unde stii, mai ales ca nici nu vedem masina.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Șoferul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Odorizantul din interior, cutia cu gume, si o curatenie sanatoasa in interior.
Despre revizii mergi la un mecanic sa verifice tot, banuiesc ca exista eticheta cu ultimul service de la vechiul proprietar. Daca ai luat-o din targ, si mai e si adusa de dincolo, schimba din start distributia, uleiul si filtrele.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Soferul!

| Freya1 a răspuns:

Mergi la un mecanic si iti va spune el.

| Sofer a răspuns:

Despre ce mașina e vorba? În mod normal schimbi ulei, filtre și distribuție dacă e pe curea și nu a fost schimbata.