| Florin458 a întrebat:

Salutare tuturor!
Daca am un auto de vanzare si am client in perioada asta,ce trec pe declaratie in caz de ma opreste politia in trafic?
Cumparatorul vrea sa vina saptamana asta pe motiv ca are nevoie de masina urgent.
Intreb deoarece inainte de a o achizitona viitorul proprietar,normal va face ceva drumuri cu ea prin oras sa verifice diverse,iar prin oras sunt multe echipaje de politie, deci sansele de a fi opriti sunt foarte mari si chiar vreau sa fiu in regula.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tentatia trebuie lasata in asteptare... sa treaca epidemia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iei o declaratie primul model, si completezi ultimul punct, "rezolvare situatie urgenta: vanzare autoturism".
Nu poate nimeni sa stabileasca ce e urgenta, si ce nu. E permis iesitul cu catelul, pentru exercitii fizice ori mersul la servici, deci vanzarea masinii nu e tocmai aiurea.
Nu stiu daca vei putea face actele in perioada asta, ma refer la formularele V-C, fisa de inmatriculare si fiscalul.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu cumva esti angajat la ceva firma care vinde masini nu ai ce sa scrii incat sa nu iei amenda. Vanzarea masinii nu este o problema urgenta si daca te prinde politia o sa vezi cum e sa dai salariul minim pe un an ca amenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă cumpărătorul are nevoie de mașină pentru a merge la muncă sau alte lucruri importante sunteți în regulă amândoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici ține doar de ce are fiecare în tărtăcuța microcefală cum ar spune Vadim. Cine are ceva în ea nu vinde/cumpără mașinuțe, o face doar dacă are o nevoie importantă de mașinuță sau de bani, lucruri verificabile de poliție.

| VictoRslsdsnvpied0sdjv a răspuns:

Indicat ar fi sa spui cumparatorului sa vina pana la tine sa o ia si de acolo e treaba lui (daca o poti vinde la iesirea din casa ta, daca nu vrea sa o ia fara test o reprogramezi).

| Florin458 explică (pentru VictoRslsdsnvpied0sdjv):

Da,dar trebuie sa facem actele auto, asta e problema.Iar respectivul sediu este la 2 km de casa.

| VictoRslsdsnvpied0sdjv a răspuns (pentru Florin458):

Atunci trebuie sa satepti pana se mai calmeaza apele (in materie de virusi).