| Mariobmb a întrebat:

Salutare tuturor, va intreb si eu daca pot schimba volanul de astra g vu un volan de astra H sau vectra C si sa mearga si comenzile, va multumesc!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nici vorba sa trebuiasca schimbate "bord calculatorul si alte comenzi". Am făcut transplant intre alte modele Opel si s-a potrivit tot la fix. Probabil la tine ar merge fara probleme unul de vectra B, Zafira A, Omega B, corsa C.
Astra H si Vectra C sunt alta generatie, probabil va trebui sa înlocuiești mufele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da doar ca trebuie schimbat si partea de bord calculatorul si alte comenzi, masinile sunt diferite iti recomand sa nu o faci