| Alexul99 a întrebat:

Urmează sa îmi cumpăr si eu o mașină în sfârșit și vreau sa vă întreb dacă mai merita făcută asigurarea rca pe numele parintilor ca să plătesc mai puțin, cam care este diferența de preț de exemplu pentru un motor de 1.6 (eu am 21 de ani dar as putea sa o trec pe numele lui tata care are 50)?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intre 400-600 lei cam asta e diferenta pe an

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merita.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe numele parintilor platesc undeva pe la 600 de lei pe an.
Pe numele meu, era 1500 de lei pe cand aveam 21 de ani. Acum ar fi vreo 1200, deci tot ma f t pe ei. Nu am avut niciodata daune, am permis de la 18 ani.

| relian a răspuns:

Cel mai indicat este sa intrebi pe aia la care faci asigurarea.
Dupa mine pe asigurare trebuie trecute persoanele ce conduc acea masina.
Cu cat is trecute mai multe persoane cu atat asigurarea este mai mare.
Dar asa e cel mai bine sa intrebi direct la sursa.

| goguPatent a răspuns:

Vezi pe la mijlocul pagini
http://www.1asig.ro/......-60694.htm
sunt de anul trecut da cred ca sunt valabile