| Robe3rt988 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un Bmw 730D 2008. Vreau sa stiu la ce sa ma astept de la acest model. Probleme in general daca sunt si bineinteles cat sunt de fiabile. Masina in cauza are 190k km.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Mai bine iti iei bmw 520d f10 2010-2012 sau iti iei bmw 320d e90 lci 2010. Costuri de intretinere foarte mari la seria 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impozitu e vreo 2200 ron pe an happy pentru masina aia.

| AlexPPS a răspuns:

Daca e diesel, asteapta te ca in 20000 km sa cumperi injectoare, filtru particule, EGR, pe langa mai pui filtre, distributie, placute frana, etc. Deci, s ar putea sa dai inca jumatate din pretul masinii doar pe piese. Pe langa asta, impozitul e de 2800 lei.