| WhiteWyzard a întrebat:

Salutare, vreau sa cumpar o masina noua in leasing! initial ma gandeam la un logan 1.2 16v, voi ce parere aveti sau ce alta masina imi sugerati nu vreau sa platesc mai mult de 6-7 milioane pe luna rata la masina happy

Răspuns Câştigător
| sdante a răspuns:

Eu conduc frecvent Logan 1.2 16V si nu mi se pare o masina foarte corecta. Chiar si cu AC-ul pornit, daca il tii in ture te misti decent cu el.
Singurul lucru care pe mine m-a deranjat a fost zgomotul cam mare produs de motor la turatii inalte.
In rest, mi se pare un motor care isi face treaba onorabil, cu un consum extraurban care ajunge chiar sub 5.
Parerea mea e ca in 5-6000 e un best buy.

8 răspunsuri:
| adrian9811 a răspuns:

Daca chiar vrei sa-ti iei logan ti-as sugera mai bine un logn 1.4 cu 16 v. 1.2 e cam mic chiar si cu 16 V

| CiprianDCY a răspuns (pentru adrian9811):

Adriane vericule. logan 1.4 16v sa iti achizitionezi tu primul' cand o sa apara laughing

| WhiteWyzard explică:

Tocmai ce m-am uitat pe site-ul de la hyundai diferenta nu este asa mare de pret si calitatea cred ca este mai mare... un i20 sau i30, la logan imi face cu ochiul 1.6 16v daca 1.2 16v nu face fata cu AC-ul...

| sabin_6156 a răspuns:

Salut!
Eu am un logan 1.4 75hp si sunt foarte multumit de el, stiu totusi ca nu se mai fabrica(o grea pierdere din lotul auto dacia), in schimb, tatal meu si-a cumparat logan 1.2 16v...modelul e super ok, dar sa il iei chel; preferabil ambiance. oricum aerul o sa fie inutilizabil deoarece o pune in nas atunci cand ii dai drumul(ii ia puterea instantaneu).

| dddorian a răspuns:

Iti recomand trabant laughing sau o dacie dar nu orice dacie dacie de aia 1310

| WhiteWyzard explică (pentru dddorian):

Am avut o dacie 1310 din 1983 si mi-a luat foc la iesirea din benzinarie... eu am pus o intrebare destul de serioasa, nu am nevoie de mascarici...

| Dooffz a răspuns:

Uita-te si la Ford Fiesta.